top of page

Імерсивні заняття

  • dnz10m
  • 17 квіт. 2023 р.
  • Читати 3 хв

Імерсивні заняття – віртуальність чи реальність?

У цифрову епоху сучасні діти мають безліч можливостей для розвитку та навчання. За допомогою новітніх технологій малеча може політати в космосі, подивитися на справжнього динозавра. У свою чергу, батьки та педагоги мають докласти максимум зусиль, щоб прищепити дитині любов до знань змалку.

У дитячих садочках, школах та університетах по всьому світу безліч технологій використовують для забезпечення інтерактивного навчання дітлахів. До таких інтерактивних інструментів належать і технології віртуальної та доповненої реальності. Віртуальна реальність (Virtual Reality, VR) за допомогою 360° картинки переносить людину в штучний світ, де навколишнє середовище повністю змінене.

Познайомитись з доповненою реальністю можна за допомогою одного лише смартфона, проте для занурення у віртуальний простір вам знадобиться спеціальний шолом або окуляри.

Імерсивні методи навчання можуть стати основним інструментом в освіті й здійснити революцію в освіті дошкільників, школярів та студентів. Педагоги можуть використовувати віртуальну й доповнену реальність для взаємодії дітей з різними об’єктами в тривимірному просторі. Скажімо, під час вивчення Сонячної системи діти зможуть не просто розглядати нудні малюнки, а по-справжньому зануритися у космічний простір завдяки шолому віртуальної реальності. Тільки уявіть, що ваша дитина літає між планетами, вивчаючи їх таємниці, або вивчає підводний світ заглибившись на дно океану.











Яка користь AR та VR для навчання

Технології віртуальної і доповненої реальності дають можливість глибше вивчати предмети, аналізувати наслідки світових подій, брати участь в археологічних експедиціях і багато іншого, а головне — у розважальній формі. AR і VR дають змогу набути досвіду, до якого діти зазвичай не мають доступу.


5 фактів на користь імерсивних технологій:

1. Наочність. У віртуальному просторі без перешкод можна деталізовано розглянути будь-який процес або об’єкт, що значно цікавіше, ніж дивитися на картинки у підручнику. Наприклад, через застосунок Anatomyuo можна вивчити будову тіла в найменших подробицях, а Operation Apex покаже всі багатства підводного світу.

2. Зосередженість. У віртуальному середовищі людина не відволікатиметься на зовнішні подразники, що дасть змогу повністю сфокусуватися на матеріалі.

3. Максимальне залучення. Імерсивні технології надають можливість повністю контролювати та змінювати сценарій подій. Учень може стати свідком історичних подій, власноруч провести дослід з фізики чи хімії або ж вирішити задачу в ігровій та доступній для розуміння формі.

4. Безпека. За допомогою VR та AR технологій можна провести складну операцію, керувати спорткаром або навіть космічним шатлом, провести дослід з небезпечними хімічними речовинами і при цьому не завдати шкоди ні собі, ні оточенню.

5. Результативність. Вчені Мерілендського університету провели дослідження, під час якого запропонували двом групам людей запам’ятати розташування певних зображень. Під час експерименту одна з груп використовувала шоломи віртуальної реальності, друга — звичайні комп’ютери. При цьому група, яка вивчала зображення за допомогою VR-шоломів, показала результат на 10 % вищий, ніж учасники іншої групи.

Також новітні технології відіграють важливу роль у навчанні дітей з фізичними, соціальними або когнітивними порушеннями. Адже за допомогою імерсивних технологій можна створити інклюзивне навчальне середовище з урахуванням потреб і можливостей кожного. Це може стати одним з важливих кроків у демократизації знань.

Технологічні компанії активно працюють над формуванням навчального контенту. Для прикладу, Lenovo розробила спеціалізований віртуальний клас, за допомогою якого можна створювати змішане навчальне середовище й робити шкільне життя насиченим і цікавим як для учнів, так і для вчителів. Такий віртуальний клас складається з різних пристроїв (шолом віртуальної реальності, планшет, роутер), а також програмного забезпечення і комплексних навчальних програм для дітей різного віку. А в співпраці з Google компанія створила більш ніж 700 віртуальних екскурсій, які зможуть перенести учнів у будь-яку точку Землі: від глибин світових океанів до найвідоміших музеїв Європи.


Джерело:

Підготувала

Вихователь-методист ЗДО № 10

Вікторія ХАРІНА

Останні пости

Дивитися всі
Оголошення

Шановні батьки! Дитячий садочок з 11.09 НЕ ПРАЦЮЄ в звʼязку з поточним ремонтом укриття ( на невизначений термін) Подальша інформація...

 
 
 

Comentários


 Заклад дошкільної освіти
№ 10 "Веселка" (ясла-садок)
комбінованого типу
Миргородської міської ради

© 2022  ЗДО №10 "Веселка" (ясла-садок) комбінованого типу Миргородської міської ради. Всі права захищені.

bottom of page