top of page

Праця в житті дитини

У ході оволодіння дітьми новими трудовими навичками звертаємо їхню увагу на те, що вміння самі собою не з'являються: «Доки не впріти, доти не вміти», «Не кажи — не вмію, а кажи — навчусь», «У невмілого й руки не болять», «Треба нахилитися, щоб з криниці води напитися», «Не святі горшки ліплять, а прості люди», «Не одяг красить людину, а добрі діла», «Для всякого діла потрібні знання», «Кожний майстер колись був невмілий». А прислів'я «Зробив діло — гуляй сміло» є влучним акордом для завершення трудового доручення.

Роль батьків у вихованні працелюбності

 Звичайно, виховати самостійну, організовану та працелюбну дитину неможливо лише в стінах дитячого садка. Адже особистий приклад і участь батьків у трудовому вихованні дітей має величезне значення. Тому ми активно залучаємо їх до цієї роботи. Проводимо з ними бесіди, консультації, залучаємо до участі в освітньому процесі, у «Дні добрих справ», даємо конкретні рекомендації щодо прийомів трудового виховання вдома, які трудові доручення слід давати конкретним дітям, як правильно оцінити результати дитячої праці, підтримати у випадку невдалого виконання доручення тощо.  

    Коли діти усвідомлюють свої обов'язки та набувають практичного досвіду, у них з'являється впевненість у своїх силах та можливостях, готовність працювати. Вони із задоволенням виконують свої обов'язки, допомагають молодшим братикам чи сестричкам. Спостерігаючи, як працюють дорослі, діти радо разом з ними прибиратимуть приміщення, пратимуть, готуватимуть, працюватимуть у саду і на городі. Ми пропонуємо батькам потурбуватися, щоб знаряддя праці, якими користуються діти, відповідали їхнім силам і можливостям, а дитячу працю супроводжував оптимістичний, радісний настрій. 

   Для того щоб діти любили працю, щоб вона поступово стала для них потребою, необхідні міцні трудові навички, які формуються лише у результаті повсякденного вправляння. Якщо набуті навички стануть сталими, а обов'язки усвідомленими, то їх систематичне виконання у дитячому садку переросте у звичку. 

Порадник для батьків щодо трудового виховання дітей

  • залучати дитину до трудових справ сім'ї якомога раніше;

  • за дитиною старшого дошкільного віку закріпити постійні обов'язки, за виконання яких вона має бути відповідальною;

  • не допускати відхилень від встановлених дорослим вимог, щоб не давати дитині при-воду до ухиляння від своїх обов'язків;

  • не карати дитину працею: праця має приносити радість та задоволення; учити дитину працювати, прищеплюючи їй елементарні навички культури трудової діяльності

  • раціональні прийоми праці, правильне використання знарядь праці, планування та завершення трудового процесу;

  • не давати дитині непосильних доручень, але доручати роботу з достатнім навантаженням;

  • не підганяти дитину, чекати, поки вона закінчить роботу сама;

  • завжди дякувати дитині за допомогу чи старанно виконане доручення;

  • не забувати хвалити дитину за ту роботу, яка вимагала від неї особливих зусиль

 Заклад дошкільної освіти
№ 10 "Веселка" (ясла-садок)
комбінованого типу
Миргородської міської ради

© 2022  ЗДО №10 "Веселка" (ясла-садок) комбінованого типу Миргородської міської ради. Всі права захищені.

bottom of page